Festival Pohoda 2017. Na čo všetko sa môžu jeho návštevníci tešiť?!

Rate this item
(0 votes)

Minulý rok sa niesol festival Pohoda v znamení osláv 20. výročia. Trenčianske letisko sa opäť premenilo na pohodové mestečko, ktoré navštívilo asi 30 tisíc ľudí. Bez festivalu Pohoda by pre mnohých ani nebolo leto letom.

 

Od hocijakého festivalu skeptici možno očakávajú všade prítomnú tlačenicu či nepríjemných ľudí a iné. S týmito tvrdeniami sa ale Pohoda nestotožňuje. Názov festivalu zodpovedá aj atmosfére ktorá každoročne na mieste konania panuje. Inak tomu určite nebude ani tento rok. Jeden z najobľúbenejších festivalov spomedzi všetkých v celej Európe sa dočká už svojho 21. ročníka. Jeho termín je stanovený na 6. - 8. júla 2017.

 

Na niekoľkých pódiách sa tento rok predstavia umelci z celého sveta. Rozhodne najväčším lákadlom je vystúpenie sestry slávnej divy Beyoncé a zároveň čerstvej víťazky Grammy - Solange Knowles. Jej pesničkou Losing You a ďalšími dostane do úžasu mnohých. Na pódiu sa predstaví napríklad aj podľa NME najlepšia britská umelkyňa roka - M.I.A., s jej strielačkou Paper Planes určite rozhýbe káždého. Zabaviť sa bude dať vynikajúco napríklad na nórske duo Ylvis, ktoré sa preslávilo hitom What Does The Fox Say. Predstaví sa aj romantik z Veľkej Británie - Jake Bugg či nežná kráska Birdy, ktorá nahrala množstvo hitov.

Na Pohode, ako je tomu zvykom, vystúpia aj naši hudobníci zo Slovenska. Billy Barman, Katarzia či Hudba z Marsu, Para, Slobodná Európa, Saténové ruky a mnohí ďalší.

 

Aktuálne je potvrdených 100 mien z 28 krajín sveta, mnohé ďalšie ale ešte pribudnú.

 

Festival je za multižánrový označovaný právom, kedže okrem stoviek hudobných vystúpení ponúkne aj tento rok divadlá, literatúru, diskusie a množstvo atrakcií.

 

Špecialitou Pohody 2017 budú aj viaceré unikátne projekty. Okrem Bolo nás jedenásť a Pohoda 97 pribudne aj Pohoda 21. Traja výnimoční skladatelia súčasnej hudby zložia nové dielo pre Pohodu. Podobný projekt bude mať na 21. ročníku premiéru – každé dielo by malo mať 7 minút – spolu 21.

 

Určite si nenechajte ujsť príležitosť ísť na Pohodu 2017, a nečakajte kým sa všetky vstupenky vypredajú. Informácie o tom ako ich zakúpiť ale aj mnohé ďalšie nájdete na pohodafestival.sk.

Vo vysielaní Rádia WOW sa budeme obľúbenému festivalu Pohoda pravidelne v ďalších týždňoch venovať. Nič podstatné o novinkách z festivalu Vám preto neunikne :)

 

 

 

 

 

tomas


Login to post comments

Máme online 180 hostí